Sliminazer – skutočne náplasti na chudnutie fungujú? Analýza zloženia, pôsobenie. Možné účinky a názory.

sliminazer

Náplasti Sliminazer sa na slovenskom trhu objavili ešte len nedávno a veľmi rýchlo je o nich veľa počuť. Pri pohľade na dnešný trh s doplnkami stravy v nám všetkým známych podobách – kapsulách, je alternatíva v podobe náplastí niečím, čo sa odlišuje. Odlišuje – áno, ale je skutočne účinná? Na túto otázku sa Vám dnes vynasnažíme odpovedať.

Sliminazer – majú náplasti na chudnutie zmysel? 

Samozrejme nie všetky zložky sa rovnako dobre vstrebávajú cez kožu, ako
v prípade napr. rozpustenia sa v tukoch. Na druhú stranu to vyzerá podobne, časť aktívnych zložiek sa lepšie vstrebá nanesením/stykom s pokožkou, než by tomu bolo pri ich dodaní do žalúdka.

Účinok daného prípravku aplikovaného na pokožku závisí na 2 faktoroch, ale najskôr si musíme určiť cieľ, pre ktorý budú tieto látky preverované: Cieľ: Zložky so zoštíhľujúcim pôsobením, zlepšenie metabolizmu, spaľovanie tukového tkaniva.

Následne prejdeme k analýze:

1.Majú aktívne zložky obsiahnuté v prípravku vlastnosti určené ako cieľ?
2. Akým spôsobom sa dostanú do organizmu? Ako sa vstrebávajú?

Až keď si zodpovieme na tieto dve otázky, môžeme potvrdiť, že daný prípravok účinkuje.

Sliminazer – zloženie a pôsobenie

Náplasti sa skladajú zo 6 aktívnych zložiek. Ako je známe, každá zložka viac či menej, okrem svojho kľúčového pôsobenia, plní i iné roly. Nižšie sa budeme pre predtým stanovený cieľ, ktorým je chudnutie a redukcia hmotnosti, sústrediť len na tieto vlastnosti (pokiaľ sú pre danú zložku kľúčové):

L-karnitín

Hlavné pôsobenie v teórii: Je transportérom mastných kyselín s dlhým reťazcom do bunkových mitochondrií, vďaka čomu umožňuje ich spaľovanie
a výrobu energie

Hlavné pôsobenie v praxi: Dá sa povedať, že je nenahraditeľný v procese spaľovania tukového tkaniva, pretože v tomto procese zastáva kľúčovú rolu.

– urýchľuje a zefektívňuje procesy metabolizmu tukov.

Extrakt zo zeleného čaju

Hlavné pôsobenie v teórii: obsahuje zlúčeniny zo skupiny polyfenolov. Najväčší podiel medzi nimi tvoria katechíny. Práve oni sú jeden z najsilnejších antioxidantov a vykazujú silné antioxidačné účinky. Ich hlavnou úlohou počas spaľovania tukového tkaniva je urýchlenie metabolizmu, ale toho pokojového. To znamená, že pracujú, keď odpočívate. Zelený čaj navyše zastavuje vstrebávanie tuku a glukózy vďaka vplyvu na pôsobenie tráviacich enzýmov.

Hlavné pôsobenie v praxi:

– urýchľuje metabolizmus v dobe odpočinku, spánku,

– obmedzuje vstrebávanie tukov,

Extrakt z bobúľ Acai

Hlavné pôsobenie v teórii: zdrojvitamínu C, B1, B2, E. Bohatý na horčík, vápnik, fosfor, draslík, zinok a železo. Zdroj omega 3 a 6 kyselín. Fytosterol
a vláknina v ňom obsiahnuté kontrolujú hladinu cholesterolu, čo sa pozitívne odráža na tráviacej sústave. Obsahujú veľa polyfenolov (vďaka tomu majú tmavú farbu), ktoré pozitívne ovplyvňujú obehovú sústavu.

Hlavné pôsobenie v praxi:

– zastavujú pocit hladu (veľké množstvo vlákniny),

– zlepšujú tráviace procesy,

– urýchľujú metabolizmus,

– zabraňujú zápcham,

– čistia organizmus od toxínov,

Kyselina hydroxycitrónová (HCA)

Hlavné pôsobenie v teórii: obmedzuje syntézu nových mastných kyselín
a zosilňuje ich oxidáciu. Výskumy preukázali, že môže stimulovať pocit sýtosti, vďaka čomu pomalšie pociťujeme hlad, čo sa vo výsledku premieta na množstve skonzumovaných potravín. Ako presne to funguje? Taký stav nastáva v dôsledku zosilnenej produkcie a ukladania polysacharidu (glykogénu) v svaloch a pečeni, čodáva nášmu mozgu signál, že už nepotrebujeme potravu. HCA vedie k vzniku ketónových zlúčenín (vďaka zosilneniu prenosu mastných kyselín do mitochondrií) a tie sú známe brzdením chuti na jedlo.

Hlavné pôsobenie v praxi:

– brzdí chuť k jedlu,

Kapsaicín

Hlavné pôsobenie v teórii: v roku 2015 výskumníci pod dozorom dr. Baskarana Thyagarajana z University of Wyoming preukázali, že kapsaicín stimuluje termogenézu a spaľovanie energie prostredníctvom stimulovania receptorov v bielych (energiu hromadiacich) a hnedých (za termogenézu zodpovedných) tukových bunkách.

Termogenéza – vytváranie tepla v organizme po konzumácii jedla. Vytváranie tepla sa spája so zvýšenou spotrebou energie (tuku) potrebnej na strávenie stravy.

Hlavné pôsobenie v praxi:

– povzbudzuje metabolizmus,

– znižuje chuť k jedlu,

– posilňuje chudnúci účinok,

Extrakt z plodov guarany

Guarana

Hlavné pôsobenie v teórii: často ho používajú športovci, pretože zlepšuje výkonnosť organizmu, zlepšuje reakčnú dobu a redukuje pociťovanie únavy. Guarana je bohatá na kofeín a ten má termogénne vlastnosti (podobne ako kapsaicín), pomáha teda spaľovať tuk zosilnením uvoľňovania tepla.

Hlavné pôsobenie v praxi:

– zlepšuje fyzickú výkonnosť,

– dodáva energiu,

– povzbudzuje metabolizmus,

Sliminazer zloženie – zhrnutie

Náplasti Sliminazer obsahujú:

Dve zložky s termogénnym pôsobením (výťažok z plodov guarany a kapsaicínu), ktoré vyvolávajú spaľovanie tukového tkaniva vďaka zosilneniu uvoľňovania tepla po jedle, teda krátko a vecne -> Váš organizmus potrebuje viac energie k stráveniu jedla, čo sa rovná redukcii tukového tkaniva.

Dve zložky zastavujúce chuť k jedlu: kyselina hydroxycitrónová a výťažok z plodov Acai.

Jedna zložka obmedzujúca vstrebávanie tukov: zelený čaj

Štyri zložky urýchľujúce metabolizmus, látkovú výmenu: L-karnitín, bobule Acai, kapsaicín, výťažok zo zeleného čaju.

Pokiaľ sa vrátime k nášmu východisku zo začiatku článku, kde sme si za cieľ vytýčili najskôr chudnúce vlastnosti zložiek obsiahnutých v prípravku – môžeme smelo vyhlásiť, že prvý cieľ bol dosiahnutý.

Ale bude splnená druhá podmienka? Overme si to.

Sliminazer – konštrukcia náplasti a vstrebávanie látok cez kožu

Náplasti boli skonštruované na báze transdermálneho (TTS) systému. Aktívne látky podávané cez kožu vynechávajú tráviacu sústavu. Nerozkladajú sa, vďaka tomu je zamýšľaný výsledok dosiahnutý pri nižších dávkach než u tých užívaných perorálne. Náplasť sa nalepí na kožu, výsledkom je prenikanie danej látky do všeobecného obehu.

TTS – Transdermal Therapeutic Systems (Transdermálny terapeutický systém) – spočíva v dávkovaní, uvoľňovaní látky so stálou rýchlosťou po určitú dobu.

TTS sa používa v mnohých oblastiach, napr.:

 • v antikoncepcii,
 • pri liečbe závislosti na nikotíne,
 • pri vysokom krvnom tlaku,
 • pri cestovnej nevoľnosti

Konštrukcia náplasti Sliminazer

Náplasti sa skladajú zo 4 vrstiev:Konštrukcia náplasti Sliminazer

 1. vonkajšia ochranná vrstva
 2. vrstva zodpovedná za reguláciu uvoľňovania zložiek do krvného obehu
 3. „nádrž“ s aktívnymi látkami
 4. ochranná vrstva

Sliminazer – zhrnutie zloženia a pôsobenie

Môžeme vyhlásiť, že použitý systém TTS spoločne so zložkami obsiahnutými
v „nádrži“ spĺňa nami vytýčené ciele. Pripomeňme si, aké boli:

1. Majú aktívne látky obsiahnuté v prípravku vlastnosti určené akocieľ?

Výsledok: Pozitívny

2. Akým spôsobom sa dostanú do organizmu? Ako sa vstrebávajú?

TTS systém sa všeobecne používa a nie je dôvod spochybňovať jeho účinnosť, keď pôsobí v súlade so svojím určením.

Výsledok: Pozitívny

Náplasti Sliminazer názory na fórach

Na portáloch a fórach môžeme nájsť ako pozitívne, tak aj negatívne názory na náplasti Sliminazer. Negatívne názory sa obvykle vzťahujú na dlhé čakanie na zásielku (niekedy až 5 pracovných dní) a na očakávané výsledky. Väčšina ľudia sa domnieva, že k viditeľným výsledkom dôjde už po 2 – 3 dňoch používania a pokiaľ sa nevyskytnú, vyjadrujú sa negatívne. Avšak na fakticky viditeľné výsledky si je nutné počkať minimálne 2 týždne (pod podmienkou poctivého, pravidelného užívania). Samozrejme to tiež závisí na druhu nadváhy.

Priemerne ľudia v priebehu troch týždňov zhodili asi 5 – 7 kg, čo je dobrý výsledok. Osobám používajúcim náplasti po dobu dvoch mesiacov sa priemerná strata hmotnosti pohybovala až okolo 17 kg.

Osoby používajúce náplasti si navyše chválili, že majú viac energie a lepšie sa vyspia. Najčastejšie sa opakujúce ďalšie výhody sú:

 • väčšia pohoda
 • menej časté prejedenie
 • viac energie
 • pohodlné používanie
Sliminazer – názor redakcie

Podľa nášho hodnotenia, pokiaľ sa dívame na vec prizmou konštrukcie a látok obsiahnutých v náplastiach, si Sliminazer zaslúži odporúčanie, pretože spĺňa pred neho kladené ciele.Na trhu je dostupné množstvo náplastí, časť výrobcov po úspechu Sliminazer začala tieto náplasti kopírovať. S tým sa spája, že ľudia, ktorí ich hľadajú, čelia riziku zakúpenia napodobeniny s iným zložením alebo inou konštrukciou, čo sa premieta na účinnosti. My sa podpisujeme len a výhradne pod originálne náplasti Sliminazer®

Pre vaše pohodlie a bezpečnosť nákupu nižšie uvádzame odkaz vedúci priamo na stránky výrobcu.

www.sliminazer.sk

PREHĽAD RECENZIE
Účinnosť
Dostupnosť
Názory
Názory na fórach
Cena
Kvalita
Pomer ceny a kvality